Categories Blog

Jest wiele powodów, dla których warto dodać do rodziny futrzanego przyjaciela: Opieka nad psem może nauczyć dzieci odpowiedzialności, współczucia i cierpliwości, nie mówiąc już o zapewnieniu im zajęcia. Zanim jednak adoptujesz szczenię, zawsze sprawdź rasy, które będą pasować do Twojego stylu życia. Niektóre szczenięta uwielbiają przepychać się z hałaśliwymi dziećmi, podczas gdy inne mają naturalnie delikatne dusze, bardziej przystosowane do życia z najmłodszymi. Jeśli masz w domu małe dzieci, rozważ przywiezienie do domu dorosłego psa zamiast szczeniaka. Starsze psy są na ogół bardziej wyluzowane niż młodsze, co jest kluczowe, jeśli masz dzieci, które mogą ciągnąć za ogony. Temperamenty mogą się różnić w zależności od konkretnego zwierzęcia, ale American Kennel Club zaleca niektóre z tych najlepszych ras psów rodzinnych jako doskonałe miejsce do rozpoczęcia poszukiwań adopcji zwierzęcia.

Czynniki wpływające na znalezienie nowego futrzanego przyjaciela mogą zależeć od warunków życia, harmonogramu, poziomu aktywności i budżetu. Być może będziesz musiał rozważyć szczeniaka stosunkowo cichego lub hipoalergicznego. Niektóre rasy mogą być również lepsze w przypadku starszych dzieci w porównaniu z niemowlętami i niemowlętami. W przypadku adopcji ze schroniska lub agencji ratowniczej poproś personel o pomoc w wskazaniu zwierząt, które będą odpowiednie, ponieważ nie każdy pies jest taki sam, nawet jeśli jest podobnej rasy. Gdy tylko powitasz w rodzinie nowego zwierzaka, zaplanuj zapewnienie mu spójnego, skupionego na pozytywnym nastawieniu szkolenia, aby nauczyć zarówno ludzi, jak i czworonożnych członków rodziny, jak żyć razem długo i szczęśliwie.

Nie zapomnij stworzyć rodzinnego harmonogramu spacerów, zabaw, karmienia i pielęgnacji, aby każdy mógł wziąć udział w zabawie. Dzięki takim słodkim, kochającym rasom psów już wkrótce nie będziesz w stanie wyobrazić sobie życia bez swojego psiego przyjaciela.

Airedale Terrier
Dzięki pseudonimowi „Król terierów” wiesz, że ten szczeniak jest gwiazdą. Chociaż Airedale Terrier nie jest zbyt kochany, dobrze dogaduje się z dziećmi i innymi psami, chociaż rasa ta będzie dobrze się rozwijać w aktywnej rodzinie.

oglądanie owczarka bergamascoROSMARIE WIRZ//GETTY IMAGES

Owczarek Bergamasco
Ich instynkt pasterski doskonale pomaga w łapaniu dzieci, aby się przygotowały i wyszły, i choć na ogół świetnie radzą sobie z dziećmi, ważne jest, aby je nadzorować, jeśli dzieciaki zrobią się awanturnicze, ponieważ mogą je uszczypnąć.

piesek bawi się piłkąPROMO_LINK//GETTY IMAGES

Kishu Ken
Zdaniem AKC, jest to bardzo kochany szczeniak. wyzel weimarski Pies średniej wielkości znany jest z łagodności, otwartości na obcych i cierpliwości w stosunku do dzieci.

Leave a Comment